SPRAWY CYWILNE

Fachowa reprezentacja w postępowaniach sądowych.

Postępowanie cywilne często jest długim, kosztownym i skomplikowanym procesem. Każda strona musi przestrzegać określonych zasad i reguł. Bez pomocy zaangażowanego prawnika samodzielne prowadzenie procesu może okazać się bardzo trudnym zadaniem.

Dzięki uczciwej wycenie i zaangażowaniu jestem w stanie pomóc w następujących rodzajach spraw cywilnych:

 • sprawy spadkowe (sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, sprawy o zachowek, postępowania działowe),
 • sprawy o naruszenie posiadania,
 • sprawy o ochronę dóbr osobistych,
 • windykacja należności w postępowaniach sądowych w tym w postępowaniach upominawczych i nakazowych, a także postępowania zabezpieczające i egzekucyjne, dochodzenie roszczeń wierzycieli, ochrona prawna dłużników,
 • sprawy dot. nieruchomości (zniesienie współwłasności, sprawy lokatorskie, postępowania eksmisyjne),
 • wszelkie sprawy związane z wykonaniem, niewykonaniem, nienależytym wykonaniem umów.

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

I. SPADKI

 

 1. Jak sporządzić ważny testament? (klik)

 2. Zapis testamentowy czyli rozporządzenie składnikiem majątku przez spadkodawcę (klik)
 3. Zachowek – czyli ostatnia szansa pominiętego spadkobiercy (klik)

 4. Zarządca sukcesyjny zabezpieczeniem firmy na wypadek śmierci (klik)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONSULTACJA ONLINE

Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.

  PRAWO HANDLOWE I GOSPODARCZE

  Profesjonalna pomoc w otwarciu i prowadzeniu Twojego biznesu.

  Przedsiębiorcy w Polsce borykają się z szeregiem przeciwności. Jednym z nich są niezrozumiałe przepisy prawne i potrzeba regulacji niemal wszystkich sfer biznesu. Rozmawiając jak przedsiębiorca z przedsiębiorcą dokładam wszelkich starań, aby poznać Twoją branżę i zrozumieć rodzaje problemów, z którymi się spotykasz. 

  Z doświadczenia wiem, że części spraw sądowych można po prostu uniknąć. Najważniejsza jest prewencja. Zapobiegając powstawaniu konfliktów z kontrahentami warto odpowiednio przed rozpoczęciem współpracy, pozwolić prawnikowi na odpowiednie zabezpieczenie prawne własnych umów i regulaminów. Również po otrzymaniu różnego rodzaju propozycji biznesowych aby nie podpisać niekorzystnej dla nas umowy, warto przekazać ją uprzednio prawnikowi do dogłębnej analizy. Metodą uniknięcia konfliktu w sprawach pomiędzy przedsiębiorcami jest włączenie prawnika w proces negocjacyjny. Gdy u naszego boku występuje prawnik, nasza pozycja rośnie a potencjalni partnerzy wolą unikać otwartych konfliktów.

  Jeżeli natomiast zaczynasz dopiero działalność, masz świeży pomysł i chcesz działać jako przedsiębiorca, przed rozpoczęciem działalności skonsultuj się z prawnikiem. Mając do czynienia z firmami różnych branż jestem w stanie polecić Ci rodzaj działalności adekwatny do twojego zamierzenia biznesowego. Dzięki współpracy z biurem rachunkowym jestem w stanie przedstawić Ci również ofertę prowadzenia twoich interesów pod względem księgowym i kadrowym.

  Jestem kreatywny i uważam każdy przypadek za nowe wyzwanie. Wielu prawników próbuje rozwiązywać nowe problemy dokładnie w ten same sposoby, w jaki rozwiązywali je od dziesięcioleci. Jedynym sposobem na osiągnięcie rezultatu jest nieszablonowe myślenie. 

  Z zakresu prawa gospodarczego i prawa spółek świadczę takie usługi jak m.in:

  1. bieżące doradztwo prawne,
  2. przygotowywanie i redagowanie projektów umów spółek,
  3. rejestrowanie spółek i przedsiębiorstw (także za pośrednictwem sieci Internet),
  4. przygotowywanie pism procesowych i reprezentacja przedsiębiorców w sądach powszechnych, administracyjnych oraz przed organami publicznymi,
  5. kontrola i redakcja umów gospodarczych, regulaminów, oświadczeń i innego rodzaju dokumentacji.

   

  KONSULTACJA ONLINE

  Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.

   upadłość konsumencka kraków

   UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

   Bezpłatna wstępna konsultacja

   tel. 883 163 525

    

    

   Znajdź sposób na rozwiązanie problemów z przytłaczającymi długami – upadłość konsumencka Kraków

   Jeśli zmagasz się z przytłaczającymi długami, których w żaden sposób nie jesteś w stanie uregulować, nie poddawaj się! Prawo daje Ci szansę na wyjście z impasu. Upadłość choć jest otoczona mitem i ma negatywne konotacje wśród większości Polaków, w rzeczywistości jest skuteczną drogą na odzyskanie stabilności finansowej. 

   Istnieje wiele osób, które borykają się z problemami finansowymi z powodu wydarzeń, których nie mogli przewidzieć. Tym, którzy nie są w stanie spłacić wierzycieli, upadłość daje sposób na przejęcie kontroli nad swoimi finansami. Mogą oni ponownie rozpocząć życie bez długów. Niezależnie od tego, czy problemy finansowe były spowodowane wydarzeniami, na które miałeś wpływ, czy też pogubiłeś się w spirali zadłużenia, musisz podjąć natychmiastowe działania prawne.

   Istnieje wiele mitów, które powstrzymują ludzi przed złożeniem wniosku o upadłość. Jednym z takich mitów jest to, że większość osób ogłasza bankructwo z powodu spirali zadłużenia. Nawet osoby, które mają doskonałą zdolność kredytową, mogą bowiem stracić pracę czy zachorować. W konsekwencji może to doprowadzić do zadłużenia a następnie sytuacji takich jak licytacja samochodu czy utrata domu.

   Upadłość konsumencka – Kraków

   Prowadzę kancelarię w Krakowie. Upadłość konsumencka jest jedną z dziedzin, którą interesuję się najbardziej i w której mam największe doświadczenie. Słuchając historii Klientów nabrałem przekonania, iż oprócz porad dot. prawa rodzinnego, przebieg konsultacji prawnych dot. upadłości jest niezwykle intymny.

   Odpowiednie poznanie historii Klienta pozwala mi przedstawić odpowiednią propozycję dot. postępowania upadłościowego. Chcesz ogłosić upadłość konsumencką w Krakowie? Zapraszam do kontaktu.

   To czym odróżniam się od innych podmiotów działających na rynku jest fakt, iż roztaczam opieką prawną nad Klientem upadłościowym nie tylko na etapie postępowania upadłościowego ale także służę mu radą i pomocą na dalszym etapie, aż do finalnego umorzenia zobowiązań. 

   Czym jest upadłość konsumencka?

   Przedstawiając w skrócie czym jest postępowanie upadłościowe należy zacząć od tego, iż jest to szansa na wyjście z zadłużenia i rozpoczęcie nowego życia bez długów i nękających telefonów windykatorów. Postępowanie upadłościowe rozpoczyna się od złożenia formalnego wniosku do sądu upadłościowego. Jak miałem okazję dowiedzieć się z doświadczenia, odpowiednie sformułowanie wniosku i opisanie swojej historii jest kluczem do pozytywnego rozpatrzenia sprawy przez sąd. 

   Samo ogłoszenie upadłości rozpoczyna jednak dopiero właściwe postępowanie upadłościowe, podczas którego majątek upadłego podlega likwidacji a wierzyciele mogą zgłaszać swoje uwagi. Po likwidacji majątku, sąd wyznacza również plan spłat, którego wykonanie będzie wiązać się z umorzeniem pozostałej części zobowiązań.

   Zapraszam do skorzystania z mojej wiedzy!

   W cenie usługi wsparcie na wszystkich etapach postępowania upadłościowego.

    

    

   Upadłość konsumencka Kraków – poznaj opinie moich Klientów

    
    
    
    
    
   „Kancelaria prowadzona przez Pana Karola godna polecenia. Oferuje fachową pomoc prawną na każdym etapie prowadzonej sprawy. Pozdrawiam zadowolony klient.”    
    
    
    
    
    
   „Bardzo dobry kontakt wyjaśnienie całego przebiegu procesu upadłości w sposób jasny dla zwykłego przeciętnego człowieka! Wsparcie nie tylko prawne ale i psychiczne. Mocno odczuwalna obecności, że jest ktoś obok i cię wspiera. Współpraca bardzo pozytywna. Na piątkę z plusem, bardzo polecam.”
    
    
    
    
    
    
   „Bardzo, bardzo jestem zadowolony ze współpracy z Panem Karolem! Konkurencyjne ceny za usługi, ogromna i konkretna wiedza prawna. Świetny kontakt, bardzo szybko załatwiona moja sprawa. Gorąco wszystkim polecam tą kancelarie.”


    
    
    
    
    
    
   „Dawno nie spotkałam się z takim zaangażowaniem w prowadzeniu sprawy. Profesjonalnie, sprawnie, bardzo szybko, na każdym etapie merytorycznie przygotowany, cierpliwy i życzliwy najlepszy radca prawny młodego pokolenia w Krakowie. Z całym przekonaniem polecam współpracę. Żałuje, że tak późno trafiłam do tej kancelarii, mogłam zaoszczędzić 2 lata życia. Polecam.”
    
    
    
    
    
    
   „Pan Mecenas to przede wszystkim człowiek o wysokiej kulturze osobistej i prawdziwy profesjonalista. Wszystko skrupulatnie i cierpliwie tłumaczy, jest w stałym kontakcie z klientem, pomaga i wspiera na każdym etapie postępowania. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu moja sprawa została przez sąd bardzo szybko rozpatrzona. Polecam każdemu.”
    
    
    
    
    
    
    
   „Polecam bardzo kancelarię i osobiście Pana Mecenasa. Podjął się sprawy o której inni mówili że jest beznadziejna. Jest wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie prawa dt upadłości. Polecam współpracę osobom oszukanym na prezentacjach produktów typu garnki, pościele wełniane i inne.”
    

   Wszystkie opinie moich Klientów możesz przeczytać klikając poniżej:

    

    

    

   Drodzy Klienci!

   POZA KONSULTACJAMI W KANCELARII
   ISTNIEJE RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA WYCZERPUJĄCYCH, NIELIMITOWANYCH CZASOWO KONSULTACJI TELEFONICZNYCH i WIEOKONFERENCJI.

   ZAPRASZAM DO KONTAKTU!

   CZYTAJ WIĘCEJ!

   KONSULTACJA ONLINE

   Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.

    UPADŁOŚĆ PRZEDSIĘBIORCY

    Gdy Twoja firma nie radzi sobie z długami, nie zwlekaj i skorzystaj z pomocy prawnej.

     

    Niestety coraz więcej przedsiębiorstw (zarówno tych prowadzonych przez osoby indywidualne, jak i tych działających w formie spółek) znajduje się obecnie na skraju niewypłacalności. Niewypłacalność to nie tylko faktyczny stan w którym firma nie jest w stanie płynnie regulować swoich zobowiązań ale także pojęcie prawne. Zgodnie z ustawą prawo upadłościowe niewypłacalność oznacza stan w którym dłużnik utracił zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych a opóźnienie w ich wykonaniu przekracza trzy miesiące. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji przedsiębiorca ma zaledwie trzydzieści dni na złożenie do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości.

    Brak złożenia takiego wniosku może wiązać się dla przedsiębiorcy z poważnymi konsekwencjami prawnymi polegającymi m.in. na osobistej odpowiedzialności za zobowiązania (w przypadku członków zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej), odpowiedzialności karnej (nawet do roku pozbawienia wolności dla członków zarząd), sankcji w postaci możliwości orzeczenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej (od 1 roku do 10 lat) a także utrudnionej możliwości przeprowadzenia procedury upadłości konsumenckiej.

    Przygotowanie wniosku z racji na duże sformalizowanie jest zadaniem czasochłonnym i skomplikowanym. Posiadam duże doświadczenie w sporządzaniu takich wniosków a także służę radą i pomocą na dalszych etapach postępowania upadłościowego. Przed podjęciem decyzji o upadłości Twojej firmy mogę również doradzić Ci jak uniknąć tego procesu i jakie działania możesz podjąć aby zrestrukturyzować Twoje zobowiązania.

     

    Czytaj więcej:

    1. upadłość spółki z o.o. – odpowiedzialność członka zarządu (klik);
    2. Upadłość firmy – czym jest i kiedy powstaje obowiązek jej ogłoszenia (klik).
    3. Pandemia COVID-19 a upadłość przedsiębiorstwa (klik).

     

    KONSULTACJA ONLINE

    Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.

     prawo rodzinne

     PRAWO RODZINNE

     Skuteczne wsparcie w rozwiązywaniu Twoich problemów rodzinnych.

     Niestety część problemów rodzinnych po zaognieniu konfliktu może przerodzić się w problemy prawne. Będąc częścią konfliktu ciężko nam pogodzić kwestie osobiste i emocjonalne z kwestiami odpowiedzialności prawnej. 

     Wobec tego, ważne jest zatem, abyś współpracował z prawnikiem, który rozumie twoje obawy i jest w stanie zrobić wszystko co niezbędne aby twoje zdanie zostało wysłuchane w sądzie lub na posiedzeniu mediacyjnym. Nie wszystkie sprawy muszą być czasochłonne i wiązać się z przysłowiowym „praniem brudów”. Zawsze pracuję nad znalezieniem dla swoich Klientów najlepszych rozwiązań, aby wszyscy zaangażowani w konflikt mogli przedstawić należycie swoje racje.

     Specjalizuję się w dostarczaniu spersonalizowanych usług z zakresu prawa rodzinnego. Moje usługi obejmują, w szczególności:

     • doradztwo prawne z zakresu prawa rodzinnego,
     • przygotowywanie pism procesowych w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych,
     • przygotowywanie pism procesowych w sprawach o podział majątku,
     • przygotowywanie porozumień rodzicielskich i projektów ugód,
     • reprezentację Klientów w sądach i na posiedzeniach mediacyjnych.

      

     Decydując się na skorzystanie z moich usług, możesz być pewny, iż zawsze podchodzę do sprawy z wyczuciem i w najlepszy możliwy sposób. 

     KONSULTACJA ONLINE

     Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.

      40 euro

      ODSZKODOWANIA

      Pomagam w uzyskaniu satysfakcjonującej rekompensaty za Twoją szkodę.

      Specjalizuję się w odszkodowaniach za szkody osobowe i majątkowe dla osób dotkniętych różnymi zdarzenia losowymi. W Twoim imieniu walczę o odszkodowania od zobowiązanych podmiotów i instytucji za obrażenia ciała przy wypadkach komunikacyjnych i wypadkach przy pracy. 

      Dzięki współpracy z lekarzami różnych dziedzin zdobyłem duże doświadczenie w rozpatrywaniu roszczeń odszkodowawczych dla osób, które odniosły uszczerbek na zdrowiu. Poprzez wsparcie fachowców jeszcze przed wniesieniem sprawy do sądu jestem w stanie ocenić zasadność Twojego roszczenia i możliwość uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia. Walczę również o stosowne rekompensaty dla Klientów, których bliscy utracili zdrowie na skutek błędów diagnostycznych i którzy odnieśli innego rodzaju szkody osobowe.

      Oprócz pomocy w likwidacji szkód osobowych pomagam również w dochodzeniu odszkodowań majątkowych. Często Klienci, którzy utracili mienie na skutek wypadków lub innych zdarzeń nie zdają sobie z prawy, iż ubezpieczyciele często „grają nieczysto” i minimalizują należne odszkodowania. Bez wsparcia doświadczonego prawnika zawierają oni niekorzystne dla siebie ugody i otrzymują znacznie mniejsze rekompensaty.

      Występuję w imieniu moich Klientów przed sądami i ubezpieczycielami. Dzięki wieloletniej pracy poznałem techniki dochodzenia roszczeń. Wiem jak podejść ubezpieczyciela na etapie likwidacji szkody. Posiadam również doświadczenie w występowaniu przed sądami. Zdaj się na moje wsparcie i pozwól uzyskać satysfakcjonującą dla siebie rekompensatę.

       

      KONSULTACJA ONLINE

      Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.

       WINDYKACJA I ANTYWINDYKACJA

       Odzyskam Twoje należności bądź obronię Cię przed niesłusznymi działaniami windykacyjnymi.

        

       Windykacja należności

       Prędzej czy później każdy z przedsiębiorców może trafić na nieuczciwego klienta czy kontrahenta. Brak zapłaty za wykonanie zleconej usługi lub za zakupiony towar może spowodować utratę płynności finansowej naszego przedsiębiorstwa, problemy z rozliczeniami z pracownikami i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym.

       Gdy termin zapłaty faktury lub rachunku upłynął a dłużnik milczy lub przeciąga negocjacje aktywny przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na bezczynność. W związku z tym, iż terminy przedawnienia w przypadku niektórych roszczeń są naprawdę krótkie, działania windykacyjne powinny być szybkie i zdecydowane.

       W imieniu moich Klientów sporządzam wezwania do zapłaty i negocjuję warunki odzyskania należnych środków. Mając prawnika po swojej stronie nierzetelny dłużnik odczuwa respekt i wie, że nie może pozwolić sobie na pozorowanie działań. Gdy wszystkie metody polubownego rozwiązania sporu nie przynoszą natomiast rezultatów działam szybko i zdecydowanie. Sporządzam pozew do właściwego sądu i w Twoim imieniu dochodzę Twoich praw na drodze powództwa cywilnego.

        

       Antywindykacja

       Dłużnicy podobnie jak wierzyciela mają swoje prawa. Każdy ma prawo wiedzieć na jakiej podstawie i dlaczego inny podmiot lub osoba domaga się od niego pieniędzy. Często zdarza się tak, iż dłużnicy spłacają długi przedawnione lub regulują niezasadne zobowiązania.

       Jeżeli nie wiesz na jakiej podstawie ktoś wytacza przeciwko Tobie postępowanie sądowe lub nie czujesz się zobowiązany do regulowania wierzytelności której zasadność kwestionujesz, skontaktuj się ze mną i uzyskaj fachową pomoc prawną.

       W Twoim interesie jest to abyś poznał swoje prawa. Zwykły człowiek w starciu z dużymi instytucjami windykacyjnymi, bankami i instytucjami pożyczkowymi niejednokrotnie czuje się zagubiony i skołowany. Mając prawo po swojej stronie można jednak wiele osiągnąć.

       Bronię Twoich interesów zarówno w negocjacjach z wierzycielami jak i na etapie postępowań sądowych i egzekucyjnych. Służę pomocą osobom poszkodowanym przez banki udzielające kredytów we frankach szwajcarskich, poszkodowanym przez firmy windykacyjne działające w sposób sprzeczny z prawem oraz wszystkim tym którzy czują, że zostali wykorzystani przez instytucje finansowe.

        

       CZYTAJ WIĘCEJ!

       1. Antywindykacja – jeden dług a dwa wyroki (klik);

       2. Kiedy przedawnia się dług? Zmiana terminów przedawnienia (klik);

       3. Kiedy przedawnia się dług? Zmiana terminów przedawnienia (klik);

       4. Kiedy należy Ci się 40 euro za przeterminowaną płatność? (klik),

       5. Zbieg egzekucji z wynagrodzenia pracownika (klik).

        

        

        

        

        

       KONSULTACJA ONLINE

       Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.

        PRAWO PRACY

        Wspieram pracodawców oraz pomagam pracownikom.

        Prawo pracy to gałąź prawa, która dotyczy zarówno pracodawców jak i pracowników. Zawiłość i niejasność prawa sprawia, że z porad prawnych powinni korzystać zarówno zatrudniający jak i zatrudniani. 

        Pracodawcom pomagam chronić ich interesy – zabezpieczam tajemnice handlowe przedsiębiorstw konstruując adekwatne klauzule umowne, reprezentuję w procesach sądowych przeciwko nierzetelnym pracownikom, wyjaśniam prawne aspekty kwestii związanych z zatrudnieniem i w jasny i zwięzły sposób. Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy handlowej, pomagam pracodawcom kreatywnie rozwiązywać spory i osiągać rezultaty zgodnie z ich zamierzeniami handlowymi lub osobistymi.

        Również pracownicy mogą liczyć na moje wsparcie. Pomagam w sporach z pracodawcami, walczę o zwrot niewypłaconego wynagrodzenia, wspieram w sprawach o dyskryminację i mobbing. Przed podjęciem pracy analizuję umowy pod kątem ryzykownych postanowień.

        Polecam swoje usługi zarówno pracodawcom jak i pracownikom. Z zakresu prawa pracy świadczę pomoc prawną w obszarze:

        • sporów dotyczące stosunku pracy (m.in. konflikty na tle rozwiązywania umów pracowniczych, ustalania wystąpienia stosunku pracy,  tworzenie klauzul dot. zakazu działalności konkurencyjnej i ochrony poufnych informacji, zwolnienia grupowe);
        • sporów dotyczących materialnych aspektów stosunku pracy – (dochodzenie wynagrodzeń, i ekwiwalentów, negocjowanie warunków umów, regulowanie kwestii odpraw i nagród);
        • sporów dotyczących czasu pracy (rozliczenie nadgodzin, sprawy dot. systemów czasu pracy);
        • sporów dot. odszkodowań za wypadki przy pracy.

         

        KONSULTACJA ONLINE

        Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.

         RODO

         Pozwól mi efektywnie ochronić przetwarzane przez Ciebie dane w zgodzie z RODO.

         r.pr. Karol Franczak

         Jestem radcą prawnym wpisanym na listę radców prawnych OIRP w Krakowie pod nr KR-3928.

         Od wielu lat specjalizuję się w bieżącym doradztwie osobom prywatnym i przedsiębiorcom.

         Zapraszam do skorzystania z mojej wiedzy!