PRAWO HANDLOWE I GOSPODARCZE

Profesjonalna pomoc w otwarciu i prowadzeniu Twojego biznesu.

Przedsiębiorcy w Polsce borykają się z szeregiem przeciwności. Jednym z nich są niezrozumiałe przepisy prawne i potrzeba regulacji niemal wszystkich sfer biznesu. Rozmawiając jak przedsiębiorca z przedsiębiorcą dokładam wszelkich starań, aby poznać Twoją branżę i zrozumieć rodzaje problemów, z którymi się spotykasz. 

Z doświadczenia wiem, że części spraw sądowych można po prostu uniknąć. Najważniejsza jest prewencja. Zapobiegając powstawaniu konfliktów z kontrahentami warto odpowiednio przed rozpoczęciem współpracy, pozwolić prawnikowi na odpowiednie zabezpieczenie prawne własnych umów i regulaminów. Również po otrzymaniu różnego rodzaju propozycji biznesowych aby nie podpisać niekorzystnej dla nas umowy, warto przekazać ją uprzednio prawnikowi do dogłębnej analizy. Metodą uniknięcia konfliktu w sprawach pomiędzy przedsiębiorcami jest włączenie prawnika w proces negocjacyjny. Gdy u naszego boku występuje prawnik, nasza pozycja rośnie a potencjalni partnerzy wolą unikać otwartych konfliktów.

Jeżeli natomiast zaczynasz dopiero działalność, masz świeży pomysł i chcesz działać jako przedsiębiorca, przed rozpoczęciem działalności skonsultuj się z prawnikiem. Mając do czynienia z firmami różnych branż jestem w stanie polecić Ci rodzaj działalności adekwatny do twojego zamierzenia biznesowego. Dzięki współpracy z biurem rachunkowym jestem w stanie przedstawić Ci również ofertę prowadzenia twoich interesów pod względem księgowym i kadrowym.

Jestem kreatywny i uważam każdy przypadek za nowe wyzwanie. Wielu prawników próbuje rozwiązywać nowe problemy dokładnie w ten same sposoby, w jaki rozwiązywali je od dziesięcioleci. Jedynym sposobem na osiągnięcie rezultatu jest nieszablonowe myślenie. 

Z zakresu prawa gospodarczego i prawa spółek świadczę takie usługi jak m.in:

 1. bieżące doradztwo prawne,
 2. przygotowywanie i redagowanie projektów umów spółek,
 3. rejestrowanie spółek i przedsiębiorstw (także za pośrednictwem sieci Internet),
 4. przygotowywanie pism procesowych i reprezentacja przedsiębiorców w sądach powszechnych, administracyjnych oraz przed organami publicznymi,
 5. kontrola i redakcja umów gospodarczych, regulaminów, oświadczeń i innego rodzaju dokumentacji.

 

KONSULTACJA ONLINE

Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.

  r.pr. Karol Franczak

  Jestem radcą prawnym wpisanym na listę radców prawnych OIRP w Krakowie pod nr KR-3928.

  Od wielu lat specjalizuję się w bieżącym doradztwie osobom prywatnym i przedsiębiorcom.

  Zapraszam do skorzystania z mojej wiedzy!