UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Znajdź sposób na rozwiązanie problemów z przytłaczającymi długami.

Jeśli zmagasz się z przytłaczającymi długami, których w żaden sposób nie jesteś w stanie uregulować, nie poddawaj się, prawo daje Ci szansę na wyjście z impasu. Upadłość choć jest otoczona mitem i ma negatywne konotacje wśród większości Polaków, w rzeczywistości jest skuteczną drogą na odzyskanie stabilności finansowej. 

Istnieje wiele osób, które borykają się z problemami finansowymi z powodu wydarzeń, których nie mogli przewidzieć. Upadłość daje tym, którzy nie są w stanie spłacić wierzycieli, sposób na przejęcie kontroli nad swoimi finansami i ponowne rozpoczęcie życia bez długów. Niezależnie od tego, czy problemy finansowe były spowodowane wydarzeniami, na które miałeś wpływ, czy też pogubiłeś się w spirali zadłużenia, musisz podjąć natychmiastowe działania prawne.

Istnieje wiele mitów, które powstrzymują ludzi przed złożeniem wniosku o upadłość. Jednym z takich mitów jest to, że większość osób ogłasza bankructwo z powodu spirali zadłużenia. Nawet osoby, które mają doskonałą zdolność kredytową, mogą bowiem stracić pracę, co może prowadzić do szkodliwych konsekwencji, takich jak licytacja samochodu lub utrata domu.

Upadłość konsumencka jest jedną z dziedzin, którą interesuję się najbardziej i w której mam największe doświadczenie. Słuchając historii Klientów nabrałem przekonania, iż oprócz porad dot. prawa rodzinnego, przebieg konsultacji prawnych dot. upadłości jest niezwykle intymny.

Odpowiednie poznanie historii Klienta pozwala mi przedstawić odpowiednią propozycję dot. postępowania upadłościowego.

Przedstawiając w skrócie czym jest postępowanie upadłościowe należy zacząć od tego, iż jest to szansa na wyjście z zadłużenia i rozpoczęcie nowego życia bez długów i nękających telefonów windykatorów. Postępowanie upadłościowe rozpoczyna się od złożenia formalnego wniosku do sądu upadłościowego. Jak miałem okazję dowiedzieć się z doświadczenia, odpowiednie sformułowanie wniosku i opisanie swojej historii jest kluczem do pozytywnego rozpatrzenia sprawy przez sąd. 

Samo ogłoszenie upadłości rozpoczyna jednak dopiero właściwe postępowanie upadłościowe, podczas którego majątek upadłego podlega likwidacji a wierzyciele mogą zgłaszać swoje uwagi. Po likwidacji majątku, sąd wyznacza również plan spłat, którego wykonanie będzie wiązać się z umorzeniem pozostałej części zobowiązań.

To czym odróżniam się od innych podmiotów działających na rynku jest fakt, iż roztaczam opieką prawną nad Klientem upadłościowym nie tylko na etapie postępowania upadłościowego ale także służę mu radą i pomocą na dalszym etapie, aż do finalnego umorzenia zobowiązań.

 

Zobacz więcej: https://radca-franczak.pl/2018/10/29/upadlosc-konsumencka—klauzula-slusznosci-i-humanitaryzmu/

 

KONSULTACJA ONLINE

Opowiedz mi o swoim problemie, sprawie z którą chciałbyś się do mnie zgłosić. Przedstawię Ci możliwości, określę koszta jakie się będą z nimi wiązały i doradzę co powinieneś zrobić.